Ładowanie

Czy Drukson.pl wystawia faktury VAT?

Tak. Aby wystawić fakturę VAT, potrzebujemy od Ciebie danych Twojej firmy oraz numeru NIP. Przygotowane faktury VAT wysyłamy w formie papierowej, dołączając je do zamówienia. Na życzenie klienta istnieje możliwość wystawienia faktury VAT w formie pliku PDF lub wysłania jej pocztą tradycyjną pod inny adres.

Jakie są godziny pracy sklepu?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30. Natomiast zamówienia możesz składać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Na wszelkie zapytania złożone przez e-mail lub czat na stronie odpowiemy w najszybszym możliwym terminie.

Czy swoje zamówienie mogę odebrać osobiście?

Tak. Z przyjemnością będziemy oczekiwać Twojej wizyty na ulicy Porcelanowej 51 w Katowicach, w godzinach 8.00 – 16.00. Dodajmy, że za odbiór osobisty zamówień nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, czym pozytywnie odróżniamy się od konkurencji.

Czy udzielacie gwarancji na zamienniki oryginalnych tuszy i tonerów?

Tak. Oferowane przez nas zamienniki oryginalnych tuszy i tonerów są poddawane skrupulatnej kontroli na każdym etapie produkcji i produkowane są z zastosowaniem najnowocześniejszych dostępnych komponentów, dlatego udzielamy na te materiały 24-ro miesięcznej gwarancji.

Czy zamienniki oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są gorszej jakości?

Nie. Oferowane przez nas zamienniki charakteryzują się wysoką jakością i dobrą wydajnością. Od oryginalnych materiałów eksploatacyjnych różnią się przede wszystkim niższymi kosztami eksploatacji. Używanie zakupionych w naszym sklepie zamienników do oryginalnych tuszy i tonerów nie powoduje żadnego pogorszenia jakości wydruków, oraz nie wpływa w żaden negatywny sposób na pracę drukarki.

Czy mogę zmienić formę płatności lub dane do dostawy zamówienia?

Istnieje taka możliwość, ale prosimy wówczas o pilny kontakt telefoniczny (32 359 37 77), mailowy (sklep@drukson.pl) lub poprzez czat na stronie Drukson.pl – im szybciej otrzymamy taką dyspozycję, tym skuteczniej będziemy mogli zareagować.

Czy forma płatności elektronicznych jest bezpieczna?

Tak. Drukson.pl współpracuje z firmą Przelewy24, która poprzez zaawansowane algorytmy gwarantuje bezpieczeństwo każdej transakcji dokonywanej drogą elektroniczną.

Czy stosowanie zamienników powoduje utratę gwarancji na urządzenie?

Nie – przynajmniej w przypadku zamienników oferowanych w sklepie Drukson.pl Produkowane są w taki sposób, aby nie zaszkodzić żadnemu modelowi drukarki bądź kopiarki. Korzystanie z powyższych zamienników jest absolutnie bezpieczne. Dodatkowo producent zamienników marki PANDA i PASSO obejmuje gwarancją również urządzenie (na czas eksploatacji) – nawet w wypadku, gdy gwarancja na urządzenie drukujące już minęła.

Czy mogę liczyć na jakieś zniżki i rabaty?

Większość produktów oferowanych w sklepie Drukson.pl ma już ustawione niskie, konkurencyjne ceny. Natomiast w kwestii rabatów, nagradzamy naszych klientów za zakupy za minimum 150 zł jednorazowym rabatem w wysokości 10 złotych na kolejne zakupy – przy założeniu, że wartość zamówienia przekracza 50 złotych brutto. Przy zamówieniu przekraczającym wartość 5000 złotych brutto (lub przy chęci nawiązania stałej współpracy) prosimy o skontaktowanie się z naszymi konsultantami – mamy wówczas możliwość indywidualnej negocjacji warunków zamówienia.

Mam pusty toner albo tusz. Czy skupujecie takie rzeczy?

Owszem, naszą nadrzędną wartością jest dbałość o środowisko naturalne. Jeżeli posiadasz puste materiały eksploatacyjne i chciałbyś się ich pozbyć, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 32 35 93 738 lub napisz maila pod adres: skup@drukson.pl

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia w sklepie Drukson.pl jest różny i zależy od kilku czynników. Naszym nadrzędnym celem jest możliwe jak najszybsze dostarczenie klientowi poszukiwanych przezeń produktów, natomiast w niektórych przypadkach jesteśmy uzależnieni od dostawców zewnętrznych. Większość naszych zamówień udaje się nam zrealizować w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. W przypadku przedłużającej się dostawy, na każdym jej etapie klient ma opiekę fachowego konsultanta.

Czy muszę zakładać konto, by dokonywać zakupów w sklepie Drukson.pl?

Nie ma takiej potrzeby – równie dobrze możesz sfinalizować zamówienie jako gość. Jednakże gorąco zachęcamy do założenia konta. Usprawni to proces Twoich przyszłych zakupów, a dodatkowo będziesz informowany na bieżąco (o ile wyrazisz na to zgodę) o atrakcyjnych zniżkach, rabatach i akcjach promocyjnych. Samo zakładanie konta nie jest ani trochę skomplikowane i zajmuje raptem kilka minut.

Czy działacie tylko w Katowicach i w województwie śląskim?

Nie. Chociaż z regionem śląskim jesteśmy mocno związani, to zapraszamy do składania zamówień Klientów z całej Polski. Dzięki pomocy kurierów i poczty możemy wysłać zamówiony produkt do każdego miejsca naszego kraju w najkrótszym możliwym czasie.

Czym jest CMYK? Widzę takie oznaczenia przy niektórych materiałach eksploatacyjnych.

CMYK to nic innego jak cztery podstawowe kolory występujące w materiałach eksploatacyjnych. Skróty pochodzą z języka angielskiego i oznaczają:

C (Cyan) – kolor niebieski

M (Magenta) – kolor purpurowy

Y (Yellow) – kolor żółty

K (Key colour) – kolor kluczowy czyli czarny

Czym powinienem się kierować przy wyborze drukarki?

Po pierwsze własnym (realnym) zapotrzebowaniem na ilość wydruków. Po drugie warto zwrócić uwagę na rzeczywiste koszty eksploatacji drukarki, która ma Ci przecież służyć dłuższy czas. Tonery i tusze nie są jedynymi materiałami eksploatacyjnymi – co pewien okres trzeba na przykład wymienić bęben, a jest to dość kosztowne. Najlepiej przeliczyć rzeczywisty koszt wydruku strony. To nic skomplikowanego: wystarczy podzielić koszt tuszu lub tonera przez ilość drukowanych stron, jaką deklaruje producent. Radzimy też rozejrzeć się zawczasu, czy do danego modelu drukarki produkowane są zamienniki, które pomogą znacząco obniżyć wydatki na wydruki.

Czy zakupiony toner bądź tusz będzie pasował do mojej drukarki?

Najszybciej odnajdziesz taką informację na karcie produktu, w rubryce „pasuje do”. Jeżeli nie widzisz tam modelu swojego urządzenia, skontaktuj się z nami (telefonicznie, mailowo lub przez czat) a nasi fachowcy prędko rozwieją Twoje wątpliwości.

Do mojej drukarki nie ma zamienników – dlaczego?

Zdarzają się takie sytuacje. Wytłumaczenia są dwa: albo Twój model jest już na tyle przestarzały, że nikt nie produkuje do niego zamienników, albo przeciwnie, jesteś szczęśliwym posiadaczem najnowocześniejszego sprzętu. W tym drugim przypadku możemy jedynie zaznaczyć, że rynek nie znosi próżni i kwestią czasu jest pojawienie się odpowiednich zamienników. Na ten moment odsyłamy do naszej oferty oryginalnych materiałów eksploatacyjnych – staraliśmy się tak ułożyć ceny, by ich kupowanie nie było bolesne dla portfela. Pamiętaj tylko, żeby nie kupować najnowszych „wynalazków”, które dopiero pojawiły się na rynku. Każdy produkt – zamienniki też – potrzebuje trochę czasu, by dojrzeć do akceptowalnej jakości.

Czy są sposoby, żeby drukować więcej, a mój toner wystarczył na dłużej?

Oczywiście. Zachęcamy do włączenia w opcjach drukarki funkcji „eco”. Kolejnym krokiem może być powstrzymanie się od drukowania kolorowych zdjęć lub grafik, jeżeli nie jest to niezbędne. Dodatkowo, jeśli planujesz wydruk sporej ilości identycznych materiałów (na przykład ulotek) zrób to jednorazowo, nie partiami – przy każdym uruchomieniu drukarka laserowa zużywa nieco tonera.

Co oznacza określenie „toner korporacyjny”?

Jest to oryginalny, w pełni funkcjonalny toner, objęty taką samą gwarancją producenta jak jego „niekorporacyjne” odpowiedniki. Jedyną różnicą jest opakowanie, które posiada uboższą szatę graficzną. Najczęściej tonery korporacyjne były oferowane przez producenta do obsługi dużych zamówień wynikających z poważnych „grubych” kontraktów.

Kupiłem oryginalny tusz – zapłaciłem dużo za bardzo małe opakowanie. Czy to się opłaca?

Absolutnie nie. Dlatego polecamy stosować sprawdzone zamienniki, które mamy w swojej ofercie. Są tańsze, a ich wydajność nierzadko przekracza kilkakrotnie wydajność oryginałów.

Od dawna kupuję ten sam toner. Ale raz drukuje się na nim mniej, raz więcej. Dlaczego tak się dzieje?

Producenci tonerów podają wydajność swoich wyrobów najczęściej przy 5 % zaczernieniu strony. Nie jest to wiele – a każda większa ilość tekstu, jakieś nagłówki lub logo firmy potrafi momentalnie zużyć wielokrotnie więcej barwnika.

Jaka drukarka laserowa nadaje się najlepiej do wydruku zdjęć?

Szczerze? Żadna…a pisząc serio, jeżeli to nie musi być koniecznie drukarka laserowa, to jednak polecamy rozejrzeć się za drukarką atramentową. Nawet najtańsze modele drukarek atramentowych potrafią drukować zdjęcia w o niebo lepszej jakości niż drukarki laserowe. Dzieje się tak ponieważ niewielkie krople tuszu znacznie lepiej odwzorowują szczegóły obrazu, a proszek stosowany w drukarkach laserowych ma w tym względzie duże ograniczenia. Natomiast drukarki atramentowe z trybem photo posiadają szerszą gamę tuszy (na przykład jasny magenta lub jasny cyan), żeby lepiej oddać kolory na zdjęciu. Różnią się znacząco od drukarek laserowych, które z założenia dysponują wyłącznie czterema podstawowymi kolorami.

Niedawno zakupiłem tusz, który przestał działać. Dlaczego? Co mam zrobić?

Rozpocząć od włączenia funkcji czyszczenia. Jeśli ta metoda nie pomoże, należy wyjąć głowiczkę i na krótką chwilę zanurzyć w ciepłej wodzie końcówkę kartridża. Przyjęło się, że posiadając drukarkę atramentową warto przynajmniej raz w tygodniu wydrukować cokolwiek, żeby uchronić sprzęt przed zaschnięciem dyszy. Rekomendujemy również stałe podpięcie drukarki do prądu, bowiem nowoczesne urządzenia co pewien czas włączają się samoistnie w celu automatycznej konserwacji.

Poszukuję do swojej drukarki tuszu light yellow. Dlaczego nie potrafię go znaleźć?

Odpowiedź jest prosta: taki tusz nie jest produkowany. Człowiek nie jest istotą doskonałą i jego oczy mają pewne ułomności, dlatego nie odróżnia takiego odcienia żółtego koloru.

Oryginał to przecież oryginał. Uważam, że producent najlepiej wie, jaki materiał pasuje do jego drukarki i potrafi wydrukować najlepsze tonery.

Szanujemy taką opinię, ale to nie jest tak do końca. Na przykład do niedawna tonery marki HP produkowała firma Canon (stąd brała się kompatybilność wielu ich modeli), a obecnie tonery marki Samsung produkowane są przez HP (dlatego na niektórych egzemplarzach tonerów Samsunga widnieją oznaczenia HP). W dzisiejszej globalnej gospodarce produkty są wytwarzane tam, gdzie jest to najbardziej opłacalne – a koniec końców i tak liczy się logo na opakowaniu.

Jak najszybciej znaleźć w Internecie toner do mojej drukarki? Mam wpisać jej model?

Najszybciej (i najtaniej) znajdziesz toner w naszym sklepie. Ale jeśli szukasz w Internecie, to zasada jest prosta: szukasz tonera, to wpisujesz toner. Każdy materiał eksploatacyjny posiada niepowtarzalny numer PN. Numer ów odnaleźć można zarówno na tonerze lub tuszu, również w instrukcji drukarki lub opakowaniu starego, zużytego tonera, ewentualnie na ostatnim rachunku ze sklepu. To najpewniejsze metoda, dzięki której uniknie się pomyłek.

Ciocia sprezentowała mi drukarkę pochodzącą z zagranicznego sklepu. Niestety nie mogę dopasować żadnego tuszu dostępnego w Polsce, dlaczego?

Zdarzają się takie sytuacje. Materiały eksploatacyjne do drukarek podlegają regionalizacji – mogą różnić się symbolami i posiadać inną elektronikę. Celem takich obostrzeń jest ukrócenie handlu poza oficjalną dystrybucją producenta. Radzimy skontaktować się z nami; wspólnie znajdziemy zamiennik, który na pewno będzie obsługiwał dany model drukarki.

Jak mam odnaleźć tusz lub toner właściwy dla mojego urządzenia?

Jeżeli nie jesteś do końca pewien, jakiego tuszu lub tonera potrzebuje Twoja drukarka, skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub poprzez czat. Wystarczy, że podasz nazwę i model swojego urządzenia, a my znajdziemy za Ciebie najlepsze i najtańsze rozwiązanie.